Kabina Walk In czyli ścianka stała

Jak wygląda Kabina Walk In?

Kabina Walk In czyli po prostu ścianka prysznicowa, to najlepsze rozwiązanie wszędzie tam gdzie chcemy w prosty sposób oddzielić przestrzeń prysznica od reszty pomieszczenia. Podstawową cechą charakterystyczną jest brak drzwi. Jest to zatem kabina prysznicowa częściowo otwarta na łazienkę. Nie posiada ona ruchomych części, a jedynie ściankę oddzielającą przestrzeń kąpielową od części pomieszczenia.

 

Zalety Kabin Walk In

Jest to opcja wygodna zwłaszcza w sytuacji, gdy jest to mała łazienka z prysznicem, w związku z czym trudno jest umiejscowić drzwi prysznicowe tak, by swobodnie się otwierały i zamykały. Brak konieczności pozostawienia przestrzeni do otwierania drzwi to oczywiście zaleta tego typu rozwiązania, jednak kabina walk in sprawdza się również w przestronnych wnętrzach. Jest ona na tyle neutralna, że pasuje niemal do każdego typu aranżacji i wystroju łazienki. Przezroczyste szkło hartowane można potraktować jedynie jako ochronę pomieszczenia od zachlapania wodą. Wejście pod prysznic znajduje się zatem w części oddalonej od źródła wody.

 

Ścianka prysznicowa – rodzaje szkła

Do wykonania takich kabin stosowane jest szkło hartowane grubości 8 lub 10 mm. Szyba hartowana może być przezroczysta, matowa, bądź ze szkła antisol brąz lub grafit. W kabinach walk – in zwykle wybierane jest szkło przezroczyste, jednak akceptujemy Państwa wybory.

 

Kabina Walk in i jej montaż

Kabina typu walk in nie posiada drzwi ruchomych, zatem zawiasy do szkła w tym przypadku nie są potrzebne.
Montaż może się odbyć na kilka sposobów:

  • okucia punktowe – czyli uchwyty mocowane na kołku rozporowym w ścianie, które ściskają szkło. Zazwyczaj stosuje się tu dwa uchwyty na ścianie i jeden na podłodze
  • profil – szyna – rzadziej stosowane rozwiązanie w którym szyba jest mocowana w specjalnym profilu zaciskowym
  • dylatacja w płytkach – jeśli płytki w łazience nie zostały jeszcze położone to szybę można zamocować na silikonie w dylatacji pomiędzy płytkami. Wystarczy aby na ścianie i podłodze fliziarz zostawił przestrzeń o szerokości 12-13 mm (dla szyb 8 mm – wysokość zabudowy max 230 cm) lub 15 mm (dla kabin walk-in wykonanych ze szkła 10 mm – o wysokości powyżej 230 cm). Dzięki temu można uniknąć późniejszego wiercenia w płytkach, a ponadto uzyskuje się gładką powierzchnię ściany, prosto z której wychodzi kabina.

Warto dodać, że w większości przypadków konieczne będzie zastosowanie drążka stabilizującego. W przypadku wąskich szyb lub na specjalne życzenie mogą Państwo zamówić realizację bez jego użycia.

 

Istotne informacje

Warto pamiętać o tym, że w tego typu kabinie nie jest tak ciepło, jak w tradycyjnej, ze względu na szybsze „uciekanie” ciepłej pary wodnej.
Kabina walk in może się też składać z dwóch szyb, które będą ze sobą połączone lub przytwierdzone do dwóch ścian tworząc miejsce bardziej zamknięte. Można też na przykład wykonać ściankę prysznicową tak, by można było wejść pod prysznic z dwóch stron.

Typowa kabina Walk In. Tutaj na życzenie klientki bez drążka stabilizującego.

Ścianka prysznicowa mocowana na okuciach punktowych do płytek.

Prysznic Walk In do małej łazienki

Kabina Walk In składająca się z dwóch ścianek prysznicowych.

Jaka jest cena kabiny?

Przejdź do wyceny!

Szukasz innego rozwiązania?