Kabiny prysznicowe na wymiar - narożne i trzyelementowe

Kabiny prysznicowe na wymiar mogą być bardzo różne. Kabiny jedno i dwuelementowe to następujące rozwiązania:

Kabina Walk In

Kabina narożna dwuelementowa

Szukasz innego rozwiązania?

Kabiny prysznicowe na wymiar mogą się także składać z 3 elementów. Podstawowym rozwiązaniem będzie tu kabina narożna w układzie drzwi ze ścianką stałą i ścianka stała pod kątem 90 stopni. Tego typu narożną kabinę stosuje się wszędzie tam gdzie nie jest możliwe zastosowanie drzwi na pełną szerokość kabiny. Wynika to najczęściej z kilku powodów:

 • w bliskiej odległości od kabiny jest np szafka z lustrem, grzejnik lub inny element.
 • szerokość ściany z drzwiami przekracza 90 cm
 • łazienka jest tak mała, że drzwi muszą być umieszczone na rogu kabiny pod kątem 45 stopni.

We wszystkich tych przypadkach ściana z drzwiami będzie się składała z 2 elementów – ścianki stałej montowanej do ściany i drzwi zamocowanych na tym elemencie. Na drugiej stronie będzie już tylko element stały. Przykład tego typu rozwiązania na zdjęciach poniżej.

Typowa trójelementowa kabina na wymiar. Na lewej stronie mamy element stały i drzwi, a na prawej element stały. Dzięki użyciu elementu stałego przy umywalce drzwi mogą się swobodnie otworzyć.

W tym przypadku kabina również składa się z 3 elementów. Ta łazienka była bardzo mała i drzwi zostały zamontowane na rogu aby również ograniczyć wielkość kabiny i umożliwić ich swobodne otwarcie.

Kabina prysznicowa przyścienna

W przypadku dużych łazienek kabina nie musi stać w rogu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie jej umieszczenie tak aby tylko jedna ściana była z płytek. Pozostałe trzy ściany będą w takiej wersji szklane. Na zdjęciu obok przykład tego typu rozwiązania.

Kabiny prysznicowej na wymiar i możliwe rodzaje szkła?

Do wykonania takich kabin stosowane jest najczęściej szkło przeźroczyste, hartowane, grubości 8 mm. Warto zwrócić uwagę przypadku kabin kupowanych w marketach bardzo często używa się niestety szkieł cieńszych (np. 6 mm).

Zestaw okuć zawiera:

 • 2 szt zawiasów szkło-szkło
 • gałki do drzwi
 • 6 uchwytów punktowych (po 3 na każdy element stały).
 • dwóch drążków skośnych lub jednego drążka z odnogą która mocuje obie szyby
 • kompletu uszczelek do drzwi

Czy montaż kabiny prysznicowej na wymiar jest trudny?

To oczywiście ciężko jednoznacznie określić. Zazwyczaj kabinę montują wyspecjalizowane ekipy, ale jeśli na miejscu jest ekipa remontowa lub fliziarska to w wielu przypadkach można im zlecić wykonanie montażu.

Sam montaż zaczyna się dużo wcześniej… od pomiaru. O czym warto pamiętać ustalając wymiary kabiny prysznicowej?

 1. Ustalić wymiary szerokości obu ścian – zazwyczaj będzie to kabina narożna i wymiar każdej ze ścian może (zależnie od łazienki) oscylować od 80 cm do nawet 140 cm.
 2. Ustalić wysokość zabudowy – zazwyczaj jest to 200 cm, ale często wysokość kabiny ustala się na podstawie wysokości kolejnej fugi lub innego poziomu elementów obok (szafki, futryna drzwi itd.). Warto zwrócić również uwagę na wysokość deszczownicy czy panelu natryskowego.
 3. Wybrać ścianę na której znajdą się drzwi. Zazwyczaj będą otwierane na zewnątrz, ale czasem jeśli kabina jest duża a drzwi nie mają miejsca do otwarcia się na zewnątrz to drzwi kabinowe wykonuje się z otwarciem do środka. Warto pamiętać, że szerokość drzwi powinna być w zakresie 60-85 cm.

Mając te dane można już zamówić kabinę.

Jaka jest cena kabiny?

Przejdź do wyceny!