Kabina prysznicowa 80×80 lub 90×90

oraz kabiny narożne na dowolny wymiar.

Jak mogą być wymiary kabiny narożnej?

W przypadku, gdy kabina prysznicowa znajduje się w rogu łazienki (a jest to dość częste rozwiązanie), można zainstalować kabinę narożną dwuelementową. Najpopularniejsze wymiary takiej kabiny to 80×80 cm lub 90×90 cm, jednak zamawiając kabinę na hartowane.pl te wartości mogą się dowolnie różnić. Wybierając takie rozwiązanie, należy upewnić się, czy obok kabiny jest wystarczająco dużo wolnej przestrzeni, pozwalającej na swobodne otwieranie drzwi. Tylko wtedy użytkowanie takiego prysznica będzie komfortowe.
)

Wysokość kabiny narożnej

Wysokość zabudowy to zazwyczaj 200 cm.
,

Szerokość kabiny narożnej

Może to być również nie tylko kabina kwadratowa, ale także prostokątna gdzie element stały będzie miał szerokość np. 100-120 cm. Jeśli jest to kabina prysznicowa mocowana na brodziku to jego wymiar będzie dla nas wyznaczał wielkość kabiny. Zdecydowanie częściej jednak kabina prysznicowa będzie bez brodzika i jej wymiar może być dowolny np prostokątny.

Warto pamiętać, że drzwi powinny mieć szerokość w zakresie 70-85 cm. Boczna ścianka kabiny czyli element stały może być szerszy – nawet to do 120-140 cm.

Szkło i okucia

Kabina narożna – co zawiera zestaw?

Szkło – do wykonania takich kabin stosowane jest szkło hartowane grubości 8 mm.

Okucia do montażu kabiny prysznicowej:

  • 2 sztuki zawiasów ściana-szkło
  • gałka do drzwi (może być kwadratowa lub okrągła)
  • 3 uchwyty punktowe do elementu stałego
  • drążek stabilizacyjny do elementu stałego
  • uszczelki do kabiny prysznicowej

 

Jakie są wersje kabiny prysznicowej narożnej?

Standardowo taka kabina prysznicowa to dwa prostokątne elementy – ścianka stała i drzwi pod kątem 90 stopni.

Element stały może być po prostu ścianką od podłogi, ale takie rozwiązanie będzie również odpowiednie w innych przypadkach np. gdzie:

  • ścianka boczna odgradza przestrzeń kabiny od wanny. W takim przypadku zabudowa elementu stałego zaczyna się od wysokości zabudowy wanny;
  • ścianka stała nie musi też być idealnym prostokątem. Kiedy jest to łazienka na poddaszu to może się okazać, że element stały będzie miał kształt trapezu lub inny.
Kabina Narozna 80x80
Kabina narożna kwadratowa.
Kabina Prysznicowa Narozna Przy Wannie
Kabina z szybą stawianą na zabudowie wanny.

Jeśli już wiesz jaką kabinę chcesz kupić przejdź do kalkulatora ceny.

Zobacz też

Kabiny prysznicowe na wymiar mogą składać się z różnej liczby elementów i mieć różny układ. Oto najpopularniejsze kabiny jedno i dwuelementowe: