Kabina Walk In, czyli ścianka stała

Nowoczesne szklane ścianki

Jak wygląda Kabina Walk In?

Kabina prysznicowa walk-in, czyli po prostu ścianka prysznicowa, to najlepsze rozwiązanie wszędzie tam gdzie chcemy w prosty sposób oddzielić przestrzeń prysznica od reszty pomieszczenia. Podstawową cechą charakterystyczną jest brak drzwi. Jest to zatem kabina prysznicowa częściowo otwarta na łazienkę. Nie posiada ona ruchomych części, a jedynie ściankę oddzielającą przestrzeń kąpielową od części pomieszczenia.
Minimalizm
w twojej łazience
Walkin Dwuelementowa 3h (22)
Kabina Walk In Bez Brodzika
Scianka Szklana Walk In
Kabina Walk In Scianka Szklana
Nietypowe rozwiązania

Kabina walk-in z ruchomą ścianką

Na ogół kabina walk-in składa się z jednej szyby. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie ruchomej ścianki, która może pomóc w ograniczeniu ewentualnego rozchlapywania wody. Mimo, że wyglądem przypomina tradycyjną kabinę, wciąż zachowuje swoją otwartą formę. Szyba do prysznica wykonana jest według podanych wymiarów, dlatego taką kabinę można dopasować do każdej łazienki. 

Kabina Walk In Z Ruchoma Scinaka
Kabina Walk In Ruchoma Scianka

Masz już wymiary? Możesz od razu przejść do kalkulatora ceny.

Zalety Kabiny Walk In
Dlaczego warto wybrać ściankę szklaną?

Zalety Kabin Walk In

Kabina walk-in jest wygodną opcją zwłaszcza w sytuacji, gdy jest to mała łazienka z prysznicem.  W takim pomieszczeniu może być trudno umiejscowić drzwi prysznicowe tak, by swobodnie się otwierały i zamykały. Brak konieczności pozostawienia przestrzeni do otwierania drzwi to oczywiście zaleta tego typu rozwiązania, jednak kabina walk in sprawdza się również w przestronnych wnętrzach. Jest ona na tyle neutralna, że pasuje niemal do każdego typu aranżacji i wystroju łazienki. Przezroczyste szkło hartowane można potraktować jedynie jako ochronę pomieszczenia od zachlapania wodą. Wejście pod prysznic znajduje się zatem w części oddalonej od źródła wody.

 

Wybierz kolor kabiny

Ścianka prysznicowa – rodzaje szkła

Ścianka prysznicowa walk-in wykonywana jest zwykle ze szkła hartowanego grubości 8 lub 10 mm. Szyba hartowana może być przezroczysta, matowa, bądź ze szkła antisol brąz lub grafit. W kabinach walk-in zwykle stosowane jest szkło przezroczyste. Jednak dokonując u nas zamówienia można nie tylko wybrać dowolne wymiary, ale także nie ograniczać się jedynie do szkła transparentnego.
Rodzaje Szkla Do Kabiny Prysznicowej
Instalacja ścianki prysznicowej

Kabina Walk in i jej montaż

Kabina typu walk in nie posiada drzwi ruchomych, zatem zawiasy do szkła w tym przypadku nie są potrzebne.

Sposoby montażu kabiny walk-in

Okucia punktowe – czyli uchwyty mocowane na kołku rozporowym w ścianie, które ściskają szkło. Zazwyczaj stosuje się tu dwa uchwyty na ścianie i jeden na podłodze.
Profil – szyna – rzadziej stosowane rozwiązanie w którym szyba prysznicowa jest mocowana w specjalnym profilu zaciskowym.
Dylatacja w płytkach – jeśli płytki w łazience nie zostały jeszcze położone to szybę prysznciową można zamocować na silikonie w dylatacji pomiędzy płytkami. Wystarczy aby na ścianie i podłodze fliziarz zostawił przestrzeń o szerokości 12-13 mm (dla szyb 8 mm – wysokość zabudowy max 230 cm) lub 15 mm (dla kabin walk-in wykonanych ze szkła 10 mm – o wysokości powyżej 230 cm). Dzięki temu można uniknąć późniejszego wiercenia w płytkach, a ponadto uzyskuje się gładką powierzchnię ściany, prosto z której wychodzi kabina.
Drazek Stabilizujacy Do Kabiny Walkin

Drążek stabilizujący

Warto dodać, że w większości przypadków konieczne będzie zastosowanie drążka stabilizującego. W przypadku wąskich szyb lub na specjalne życzenie mogą Państwo zamówić realizację bez jego użycia.
Kabina Walk In Z Montazem

Istotne informacje

Ścianka prysznicowa walk-in charakteryzuje się tym, że w tego typu kabinie nie jest tak ciepło, jak w tradycyjnej, ze względu na szybsze „uciekanie” ciepłej pary wodnej. Kabina walk-in może się też składać z dwóch szyb, które będą ze sobą połączone lub przytwierdzone do dwóch ścian tworząc miejsce bardziej zamknięte. Można też na przykład wykonać ściankę prysznicową tak, by można było wejść pod prysznic z dwóch stron.

Kabina walk-in z montażem

Wybierz szklaną ściankę z montażem. Opcja ta dostępna jest na terenie Krakowa i okolic, Warszawy oraz Poznania. Kabinę możesz też zamówić z opcją odbioru osobistego lub wysyłki.

Kraków i okolice | Warszawa |Poznań | Sprawdź cenę

Miasta Z Montazem Kabiny Na Wymiar

Zobacz też

Kabiny prysznicowe na wymiar mogą składać się z różnej liczby elementów i mieć rózny układ. Oto najpopularniejsze kabiny jedno i dwuelementowe: