Kabiny prysznicowe na wymiar – trzyelementowe

Poznaj możliwe ułożenie elementów

Kabina trzyelementowa – układ

Kabiny prysznicowe na wymiar mogą się także składać z 3 elementów. Podstawowym rozwiązaniem będzie tu kabina narożna w układzie drzwi ze ścianką stałą i ścianka stała pod kątem 90 stopni. Tego typu narożną kabinę stosuje się wszędzie tam gdzie nie jest możliwe zastosowanie drzwi na pełną szerokość kabiny. Wynika to najczęściej z kilku powodów:

  • w bliskiej odległości od kabiny jest np szafka z lustrem, grzejnik lub inny element.
  • szerokość ściany z drzwiami przekracza 90 cm
  • łazienka jest tak mała, że drzwi muszą być umieszczone na rogu kabiny pod kątem 45 stopni.

We wszystkich tych przypadkach ściana z drzwiami będzie się składała z 2 elementów – ścianki stałej montowanej do ściany i drzwi zamocowanych na tym elemencie. Na drugiej stronie będzie już tylko element stały. Przykład tego typu rozwiązania na zdjęciach poniżej.

Kabiny Prysznicowe Na Wymiar Narozne
Typowa trójelementowa kabina na wymiar. Na jednej stronie mamy element stały i drzwi, a na drugiej sam element stały. Dzięki użyciu szklanej ścianki przy umywalce drzwi mogą się swobodnie otworzyć.
Kabiny Prysznicowe Na Wymiar Do Rogu
W tym przypadku kabina również składa się z 3 elementów. Ta łazienka była bardzo mała i drzwi zostały zamontowane na rogu aby również ograniczyć wielkość kabiny i umożliwić ich swobodne otwarcie.
Kabiny Prysznicowe Na Wymiar Przyscienne
W przypadku dużych łazienek kabina nie musi stać w rogu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie jej umieszczenie tak aby tylko jedna ściana była z płytek. Pozostałe trzy ściany będą w takiej wersji szklane. Na zdjęciu obok przykład tego typu rozwiązania.

Jeśli już wiesz jaką kabinę chcesz kupić przejdź do kalkulatora ceny.

Szkło i okucia do kabiny

Kabiny prysznicowej na wymiar i możliwe rodzaje szkła?

Do wykonania takich kabin stosowane jest najczęściej szkło przeźroczyste, hartowane, grubości 8 mm. Warto zwrócić uwagę przypadku kabin kupowanych w marketach bardzo często używa się niestety szkieł cieńszych (np. 6 mm).

Co zawiera zestaw okuć do kabiny prysznicowej?

  • 2 szt. zawiasów szkło-szkło
  • gałki do drzwi
  • 6 uchwytów punktowych (po 3 na każdy element stały).
  • dwóch drążków skośnych lub jednego drążka z odnogą która mocuje obie szyby
  • komplet uszczelek do drzwi

Ustal wymiary i zamów kabinę

Montaż i pomiar kabiny

Ikona Montaż

Czy montaż kabiny prysznicowej na wymiar jest trudny?

To oczywiście ciężko jednoznacznie określić. Zazwyczaj kabinę montują wyspecjalizowane ekipy, ale jeśli na miejscu jest ekipa remontowa lub fliziarska to w wielu przypadkach można im zlecić wykonanie montażu.

Sam montaż zaczyna się dużo wcześniej – od pomiaru.

O czym warto pamiętać ustalając wymiary kabiny prysznicowej?

Ustalić wymiary szerokości obu ścian – zazwyczaj będzie to kabina narożna i wymiar każdej ze ścian może (zależnie od łazienki) oscylować od 80 cm do nawet 140 cm.
Ustalić wysokość zabudowy – zazwyczaj jest to 200 cm, ale często wysokość kabiny ustala się na podstawie wysokości kolejnej fugi lub innego poziomu elementów obok (szafki, futryna drzwi itd.). Warto zwrócić również uwagę na wysokość deszczownicy czy panelu natryskowego.
Wybrać ścianę na której znajdą się drzwi. Zazwyczaj będą otwierane na zewnątrz, ale czasem jeśli kabina jest duża a drzwi nie mają miejsca do otwarcia się na zewnątrz to drzwi kabinowe wykonuje się z otwarciem do środka. Warto pamiętać, że szerokość drzwi powinna być w zakresie 60-85 cm
Zamów kabinę! Mając te dane można już zamówić kabinę.

Kabiny prysznicowe na wymiar z montażem

Nie musisz polegać na swoich umiejętnościach montażu, nasza profesjonalna ekipa wykona to zadanie za Ciebie! Opcja montażu kabiny prysznicowej dostępna jest na terenie Krakowa i okolic, Warszawy oraz Poznania. Kabinę możesz też zamówić z opcją odbioru osobistego lub wysyłki.

Kraków i okolice | Warszawa |Poznań

Miasta Z Montazem Kabiny Na Wymiar

Zobacz też

Kabiny prysznicowe na wymiar mogą składać się z różnej liczby elementów i mieć rózny układ. Oto najpopularniejsze kabiny jedno i dwuelementowe: