Drzwi prysznicowe na wymiar

Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

Drzwi prysznicowe wymiary i elementy

Drzwi prysznicowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie mamy na prysznic wnękę z trzech stron i pozostaje nam tylko zamknąć całość od przodu szklanymi drzwiami. Jeśli wnęka jest szersza niż 90 cm, zalecamy opcję z dodatkową szklaną ścianką stałą. W takiej opcji często wybierane są drzwi prysznicowe przesuwne.

Jaki wymiar mogą mieć drzwi szklane do prysznica?

)

Wysokość drzwi prysznicowych

Standardowa wysokość zabudowy to zazwyczaj 2 metry, ale czasem drzwi robi się wyższe lub niższe. Generalną zasadą jest tutaj dopasowanie wysokości drzwi do elementów obok czyli najczęściej wysokości kolejnej fugi na płytkach.
,

Szerokość drzwi prysznicowych

Szerokość takich drzwi to zazwyczaj od 60 do 90 cm. Najbardziej typowe drzwi prysznicowe mają zazwyczaj od 70 do 80 cm.
g

Drzwi prysznicowe na wymiar

Dzięki temu, że nasze drzwi do kabiny prysznicowej są wykonywane na wymiar, nie musisz ograniczać się do standardowych wartości. Wybierz wymiar do swoich potrzeb!
Drzwi Prysznicowe Na Wymiar Krakow

Z jakich elementów składa się zestaw?

Pierwszym elementem jest oczywiście szyba. Jest to szkło hartowane grubości 8 mm z wycięciami pod okucia. W zdecydowanej większości jest to szyba przezroczysta, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby była ona przezroczysta, ale barwiona na kolor brąz lub grafit. Jeśli natomiast pod prysznicem znajduje się odpowiednio silne źródło światła, można zdecydować się na stworzenie przytulnej przestrzeni kąpielowej, zamkniętej drzwiami ze szkła matowego. To co warto jeszcze raz podkreślić to fakt, że szkło jest bezpieczne – w przypadku rozbicia tafla szkła hartowanego rozpryśnie się na drobne, bezpieczne elementy.  Drugim ważnym czynnikiem jest grubość tafli. W przeciwieństwie do sporej ilości produktów chińskich wykonanych ze szkła grubości 6 mm, nasze kabiny są wykonane ze szkła 8 mm. Komplet okuć stanowią:
  • 2 szt. zawiasów ściana-szkło. Zawiasy mogą być w wykończeniu chrom (połysk) lub mat (satyna). Ta pierwsza opcja jest zdecydowanie częściej wybierana ponieważ chrom okuć pasuje do chromowego wykończenia armatury w łazience.
  • gałka – umieszcza się ją na wysokości 100-110 cm od podłogi. Jej kształt może być kwadratowy (pasuje do zawiasów) lub okrągły.
  • uszczelki – z każdej z 3 stron połączenia szyby ze ścianami i podłogą zakładana jest uszczelka. Po bokach są to uszczelki tego samego typu tzw bąbel, który delikatnie poddaje się przy zamykaniu stykając się ze ścianą. Od dołu jest to uszczelka, której pióra blokują i kierują wodę z powrotem w kierunku kabiny.
 
Drzwi Prysznicowe Wnekowe
Drzwi Prysznicowe Dwuskrzydlowe Na Wymiar
Drzwi Prysznicowe Matowe

Szybka wycena

Nie czekaj! Sprawdź cenę teraz.

Zamów drzwi prysznicowe na wymiar w atrakcyjnej cenie! Niezobowiązująco sprawdź koszt podając wymiary.
Tlo Niebieskie
Wybierz profesjonalną usługę

Montaż drzwi prysznicowych

Czy trudno jest samodzielnie zamontować drzwi prysznicowe?

Montaż drzwi do prysznica dla zakładu szklarskiego czy dla firmy remontowej nie stanowi problemu. Warto zapytać ekipę, która będzie robiła remont czy wykonają również montaż kabiny. Do zamówienia wystarczy wtedy podać wymiar wnęki po uprzednim sprawdzeniu pionów i poziomów. Sam montaż składa się zasadniczo z wywiercenia otworów, przykręcenia zawiasów i założenia na nie drzwi. W przypadku kiedy na miejscu nie ma osoby mającej doświadczenie w montażu drzwi prysznicowych możecie taki montaż zlecić naszej firmie. Wersja z montażem rozpoczyna się od pomiaru i to na nas spoczywa odpowiedzialność za jego prawidłowe wykonanie. Czas przygotowania szkła to około 2 tygodnie. W naszej ofercie jest: montaż Kraków i okolice (do 120km), Poznań, Warszawa. Dostępna jest też opcja wysyłki
Kabina Montaz Krakow Ikona
Kabina Montaz Warszawa Ikona
Kabina Montaz Poznan Ikona
Kabina Wysylka Ikona

Nasz kalkulator ceny na podstawie podanych wymiarów określi koszt realizacji.

Zobacz też

Poznaj naszą ofertę kabiny prysznicowych na wymiar: